Адміністрація Трампа запропонувала Україні надати Сполученим Штатам 50% власності на рідкісноземельні мінерали країни і дала зрозуміти, що готова розмістити там американські війська для їхньої охорони —
NBC News.Замість того, щоб платити за корисні копалини, угода про власність стала б для України способом відшкодувати США мільярди доларів за зброю та підтримку, яку вони надали Києву з початку війни в лютому 2022 року, сказали двоє американських посадовців, знайомих з деталями обговорень у Білому домі.
Міністр фінансів США Скотт Бессент представив президенту Володимиру Зеленському пропозицію щодо володіння США половиною рідкісноземельних мінералів України в проекті контракту, який він приніс на їхню зустріч у середу в Києві, за словами восьми американських чиновників, які були присутні на зустрічі.
Після цієї зустрічі Бессент заявив, що проєкт українсько-американської угоди про рідкісноземельні корисні копалини відображає мету президента, але він не надав деталей того, що запропонувала адміністрація.
Зеленський відмовився підписувати документ, коли Бессент представив його під час зустрічі, заявивши, що йому потрібно вивчити його і проконсультуватися з іншими, повідомили вісім американських чиновників, які брали участь у зустрічі.
Посольство України у Вашингтоні та прессекретар Ради національної безпеки Білого дому не відразу відповіли на запити про підтвердження щодо пропозицій Вашингтона.
▪️Як
доповнює Джош Рогін із The Washington Post, саме угоду щодо ресурсів було представлено Зеленському послом США в Києві Бріджит Брінк ще до візиту міністра фінансів Скотта Бессента.
❗️Також Рогін виправив учорашню інформацію: конгресмени не пропонували Зеленському підписати угоду в п’ятницю, навпаки, це Зеленський розповів конгресменам про деталі угоди, про які багато хто з них не знав. Причина відмови від підписання, знову ж таки, — відсутність будь-яких гарантій.
🔹Під час свого виступу напередодні на конференції з безпеки у Мюнхені Зеленський
заявив, що Україна розгляне документ, який Бессент представив йому в Києві, з порадами та деякими змінами.
Він назвав пропозицію меморандумом між США та Україною, а не угодою про безпеку.🔹Сьогодні ж, виступаючи перед учасниками конференції, президент України
зазначив, що
Україна та США досі "обговорюють це питання", однак подробиць не надав.